OM OSS

stadigt växande sedan 2015

Tanken att starta eget slog oss när vi såg hur mycket som gick till spillo i projekten. Att arbeta med logistiken, och effektivisera flöden och transporter kom till efter att ha jobbat med bl.a Mall of Scandinavia. 

Vi är experter på bemanning och logistiklösningar. Vi ser oss som ett modernt företag med fokus på kundnytta genom flexibla lösningar. Vi erbjuder logistik- och bemanningslösningar över hela landet, från norr till söder.

Vi utför uppdrag där stora volymer av personal behövs snabbt, samtidigt som vi hittar unika kompetenser för specifika tjänster. Vi skräddarsyr lösningar för era behov.

bygglogistik

Personal

Med över 70 medarbetare och 15 olika nationaliteter är vi ett starkt och mångsidigt team.

 

 

Vi är superhjältar.
Varje människa på Uniccon har sin roll och fyller sitt syfte och i våra ögon är alla hjältar!

 

 

 

Vi bryr oss.
Vi arbetar för att män och kvinnor ska känna likvärdig möjlighet till att påverka sin arbetssituation och balans kring arbete och privatliv.

Kontakta oss

bygglogistik sverige

Sevak Heshmati

Företagsledare
Tfn: 072 - 256 71 22
Mail: sevak.heshmati@uniccon.se

bygglogistik flaggvakt

Wissam Melhem

Ekonomichef/HR
Tfn: 070 - 784 81 00
Mail: wissam.melhem@uniccon.se

Araz Azimi

Arbetsledare
Tfn: 073 - 500 24 16
Mail: araz.azimi@uniccon.se

man, male, avatar-303792.jpg

Anando Sestic

Logistikansvarig Västervik
Tfn: 070 - 145 35 24
Mail: anando.sestic@uniccon.se

man, male, avatar-303792.jpg

Mons Lorenzen

Arbetsledare
Tfn: -
Mail: mons.lorenzen@uniccon.se

man, male, avatar-303792.jpg

Antonius Vanpalo

Account Manager
Tfn: 070 - 145 42 45
Mail: antonius.vanpalo@uniccon.se

man, male, avatar-303792.jpg

Jesper Dahlberg

Konsult
Tfn: -
Mail: jesper.dahlberg@uniccon.se

Vi drivs av våra kärnvärden

Engagemang

Vi vet att engagemang föder framgång. Därför ser vi alltid att vi visar engagemang till varandra och ut mot våra kunder.

Kunskapsutbyte

Vi är övertygade om att våra olikheter kan bidra till ett starkare företag.

Spetskompetens

Alla våra lösningar är kundspecifika. Detta betyder att det alltid är efter kundens behov vi jobbar. Det sätter krav på oss.

Combined ShapeCreated with Sketch.

Ni får en dedikerad partner -
allt för att överträffa era förväntningar

Varje projekt, oavsett storlek, dedikerar vi den tid som behövs för att ni ska känna er trygga i vårt arbete. Det finns ingen härligare känsla när kunden hör av sig och vill anlita oss igen.

sv_SE